FACOM PAM.MD250EMA - 250mm Flat Second Cut Metal File + Handle
PAM.MD250EMA
SPECIAL ORDER - USUALLY SHIPS IN 2 WEEKS
FACOM PAM.MD250EMA - Flat Second Cut Metal File + Handle
Features
Flat files with handle
2 double cut squares
1 single cut square
1 smooth cut
Designed for steel - cast iron - brass and hard plastics
Ergonomic handle in plastic resistant to workshop solvents
Technical Conformity
NFE 75-001 - NFE 75-002
Write Your Own Review
Only registered users can write reviews. Please Sign in or create an account
More Top Facom Deals
FACOM LIM200EM.J5 - 5pc 200mm Second Cut Metal File Set
FACOM
View
FACOM 980 - Straight Cut Comfort Grip Power Scissor Shears
FACOM
View
FACOM 235.J1 - 3pc Stainless Steel Comfort Grip Scrapers
FACOM 601 - Comfort Grip 12" 300mm Hacksaw Frame + Blade
FACOM 841A.9 - Large Comfort Grip Scissors
FACOM 607.MT - Micro-Tech Junior 6" 150mm Hacksaw Frame + Blade