FACOM S.306A350 - 70-350Nm 306. HP 14x18mm Torque Wrench Set + S.382
S.306A350
SPECIAL ORDER - USUALLY SHIPS IN 2 WEEKS
Features
Range - 70 - 350Nm
Factory accuracy +- 2%
Reliability of mechanism 50000 cycles (wrenches up to 200 N.m)
Use possible with accessories
End fitting - 14 x 18mm
Diameter - 30 mm