FACOM J.306A100 - 20-100Nm 306. HP 9x12mm Torque Wrench Set + J.372
J.306A100
SPECIAL ORDER - USUALLY SHIPS IN 2 WEEKS
Features
Range - 20 - 100Nm
Factory accuracy +- 2%
Reliability of mechanism 50000 cycles (wrenches up to 200 N.m)
Use possible with accessories
End fitting - 9 x 12mm
Diameter - 30 mm