FACOM S.306-200D - 40-200Nm 306. HP 14x18mm Torque Wrench
S.306-200D
SPECIAL ORDER - USUALLY SHIPS IN 2 WEEKS
Features
Range - 40 - 200Nm
Factory accuracy +- 2%
Reliability of mechanism - 50000 cycles (wrenches up to 200 N.m)
Use possible with accessories
End fitting - 14 x 18mm
Diameter - 30mm