FACOM K.306A600 - 120-600Nm 306. HP 14x18mm Torque Wrench Set + K.382
K.306A600
SPECIAL ORDER - USUALLY SHIPS IN 2 WEEKS
Features
Range - 120 - 600Nm
Factory accuracy +- 2%
Reliability of mechanism 50000 cycles (wrenches up to 200 N.m)
Use possible with accessories
End fitting - 14 x 18mm
Diameter - 30 mm